Vánoční florbalový turnaj

Vážení sportovní přátelé

dovolte nám Vás pozvat jménem klubu Fbk Neveklov na Vánoční turnaj dne 29.12. 2019 od 08:00 hodin konaný ve sportovní hale Neveklov při ZŠ Neveklov, turnaj ponese název: Memoriál Karla Šebka st.“, rádi Vás mezi sebou uvidíme a všechny příznivce sportu uvítáme a to i v čase svátků vánočních a společně v přátelském duchu tyto svátky oslavíme formou sportovního klání.

Občerstvení zajištěno. Těšíme se na všechny. Propozice k turnaji ke stažení ZDE.

 plakat-neveklovmemorial

Klub

Florbalový klub FBK Neveklov byl založen v roce 2005 učitelem základní školy v Neveklově Josefem Čižkovským. První sezona pro klub byla v letech 2005/2006, kdy byl zařazen do soutěže ,,Jihočeský přebor mužů“ a v konečném pořadí se umístil na 4. místě. Pro sezonu 2007/2008 došlo reorganizaci soutěže a od té doby hájí klub neveklovské barvy v soutěži mužů Praha + Středočeský kraj. V sezoně 2008/2009 se klub umístil v konečném pořadí na 2. místě, a tím si zajistil postup do vyšší soutěže – Praha + Středočeský kraj přebor mužů. Bohužel v sezoně 2009/2010 bylo 11.místo sestupové zpět do soutěže mužů, klub opustilo několik hráčů, setkal se s existenčními problémy a start v příští sezoně byl nejistý. Zbylí hráči se nesmířili s tím, že by klub měl zaniknout, podařilo se jim doplnit soupisku hráčů a v sezoně 2010/2011 se umístil na 6. místě a ambice družstva narůstala. V další sezoně 2011/2012 přišlo do týmu několik nových hráčů a kádr se ustálil, v průběhu sezony došlo ke zlepšení docházky v trénincích, ale bohužel přišlo období kdy se týmu nedařilo a konečným výsledkem bylo jen 8. místo v soutěži  PH+SČ soutěž mužů.

V nadcházející sezoně 2012/2013 se opět kladl důraz na tréninkové plány a docházky na pravidelné tréninky jen a jen rostla. Celkovým výsledkem této sezony bylo 3. místo v soutěži PH+SČ soutěž mužů.

Po závěru sezony se klub rozhodl pracovat s mládeží v našem regionu, jelikož to klub bral jako nutnost ke zlepšení hráčského kádru a budoucího rozvoje klubu v dalších sezonách. Zjišťovala se situace a následně po několika trénincích bylo přihlášeno družstvo dorostenců, které startuje v letošní sezoně v soutěži PH+SČ liga dorostenců Divize B.

V sezoně 2013/2014 je cílem ,,A“  týmu postup do vyšší soutěže, dále práce s mládeží, zlepšení komunikace se zastupiteli Města Neveklov a příprava dalších možných projektů s cílem podpory mládeže, tj. navázání spolupráce a zajištění finančních prostředků pro fungování mládeže v našem klubu.